FOLLOW
Award Confered to students by industry 
S. No.  Students’ Name  Course & Batch  Award Details  Organization 
1 Mr. Jagrat Arora B.Tech –E &T, 2014-18 batch Delta Power Solution Award of Excellence¬†for ‘First in Telecom Skill Training & Major Project in B. Tech(E&T) Delta Power Solution Limited
2 Mr. Jagrat Arora B.Tech –E & T, 2014-18 batch First in Telecom Subjects in B.Tech
E &T Engineering (Male)
Bharti Airtel
3 Ms. ChetnaKhurana B.Tech –E & T, 2014-18 batch First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Female)
4 Ms. ShivaniRambal MBA-Telecom , 2016-18 Best All Round Performance in MBA-Telecom management
5 Ms. Radhika Gupta B.Tech –E & T, 2013-17 batch  Delta Power Solution Award of Excellence for Standing First in Skill Training & Major Project’  Delta Power Solution Limited 
6 Mukul Garg  B.Tech –E & T, 2013-17 batch  First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Male) Bharti Airtel 
7 Vritika Sharma  B.Tech –E & T, 2013-17 batch First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Female)
8 Ms. Akita Jain B.Tech –E & T, 2012-16 batch Delta Power Solution Award of Excellence for ‘First in Telecom Skill Training & Major Project in B. Tech(E&T)’ Delta Power Solution Limited 
9 Mr.Farhan Abdul Salam B.Tech –E & T, 2012-16 batch  First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Male) Bharti Airtel 
10 Ms. Akita Jain B.Tech –E & T, 2012-16 batch First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Female)
11 Ms. Tanvi Sachdev M.Tech – TSE, 2014-16 batch  Best Project in the year 2015
12 Anurup Basil Varghese MBA-Telecom , 2014-16 Best All Round Performance in MBA-Telecom management 
13 Sahil Bansal B.Tech –E & T, 2011-15 batch  First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Male) Bharti Airtel 
14 Sonali Jain B.Tech –E & T, 2011-15 batch First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Female)
15 Harshita Agarwal M.Tech – TSE, 2013-15 batch  Best Project in the year 2014
16 Akrati Agarwal MBA-Telecom , 2013-15 Best All Round Performance in MBA-Telecom management 
17 Abhitanjay Chaudhary B.Tech –E & T, 2010-14 batch  First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Male) Bharti Airtel 
18 Arpita Grewal B.Tech –E & T, 2010-14 batch First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Female)
19 Richa Budhiraja M.Tech – TSE, 2012-14 batch  Best Project in the year 2013
20 Rishi Vadhera MBA-Telecom , 2012-14 Best All Round Performance in MBA-Telecom management 
21 Vedant Dhari Singh Sinha B.Tech –E & T, 2009-13 batch  First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Male) Bharti Airtel
22 Rihab Manzoor Banday B.Tech –E & T, 2009-13 batch First in Telecom Subjects in B.Tech – E &T Engineering (Female)
23 Bhavna Khola MBA-Telecom , 2011-13 Best All Round Performance in MBA-Telecom management 
24 Akash Agarwal B.Tech –E & T, 2009-13 Batch  Excellence in Innovation (Telecom)- Male    Alcatel Lucent 
25 Madhurima Basak B.Tech –E & T, 2009-13 Batch Excellence in Innovation (Telecom)- Female   
26 Sayeda Aleya Ahmed B.Tech –E & T, 2008-12 batch  Excellence in Innovation (Telecom)- Male    Alcatel Lucent 
27 Akshay Gupta B.Tech –E & T, 2008-12 batch Excellence in Innovation (Telecom)- Female   
28 Ashish Talwar B.Tech –E & T, 2007-11 batch Excellence in Innovation (Telecom)- Male    Alcatel Lucent 
29 Ritika Mehta B.Tech –E & T, 2007-11 batch Excellence in Innovation (Telecom)- Female