Sr.No Name of the Student Type Title (eg best speaker, runner up,participation) Awarding Agency Brief of the award          Level of Award

Date of the   Award

1 Shradha bhadoriya National tournament Runner up Seiko Kai karate international, india and bharat karate academy Approved by karate association of India recognised by GOV. OF INDIA affiliated with INDIAN OLYMPIC ASSOCIATION WORLD KARATE FEDERATION AND ASIAN KARATE FEDERATION National 10-08-2018
2 Sejal Parihar Sports Tournamnet 1st Position AUMP Girl’s basket ball Tournament (Sangathan) University Level 16-10-2019
3 Shreya Nathani Sports Gold medalist Amity Basketball tournament Inter amity 04-08-2020
4 Shivangi Tomar A Fashion Show Best Personality Amichroma 2020 Saviskara 2020 Prize of Best Personality was achieved in a Fashion Show- Saviskara 2020 held at Amichroma 2020 organised by Amity University Gwalior. District 13-02-2020
5 Anirudh A. P. Certificate of Training Certificate Internshala Six Week Online Training on Finanicial Modelling and Valuation
 
  14-01-2021
               
 
 

S. No.

Name

Course

Batch

Name of sports Activity

Organized by

Place

Prize

Host organization

1

Amnon Vineet Prakash

B.com.

2017-20

Cricket

Traditional Olympic Games Association, India

Nepal (Kathmandu)

Silver Medal

International Olympic Committee(IOC)

2

Adarsh Jain

B.com.

2015-18

Table tennis

PDPM IIITDM Jabalpur x`w```t5rcxtgad

Jabalpur

Medals, Certificates, Trophies & cash prize Rs
2000

 

3

Monica

B.Com.

2015-18

Volleyball

South zone india

Gwalior

Kit

 

4

Sakshi Datta

B.Com.

2015-18

Volleyball

South zone india

Gwalior

Kit

 

5

Nishith Singh

BBA

2015-18

Volleyball

AUUP Noida

Noida Sector-125

Silver Medal

Actual Lodging & Boarding

6

GyaneshChauhan

BBA

2015-18

Volleyball

AUUP Noida

Noida Sector-125

Silver Medal

Actual Lodging & Boarding

7

Monica

B.Com.

2015-18

Volleyball

AUUP Noida

Noida Sector-125

Silver Medal

Actual Lodging & Boarding

8

Sakshi Datta

B.Com.

2015-18

Volleyball

AUUP Noida

Noida Sector-125

Silver Medal

Actual Lodging & Boarding

9

Aditi Singh

B.Com(H)

2015-18

Volleyball

AUUP Noida

Noida Sector-125

Silver Medal

Actual Lodging & Boarding

10

Somya Dube

B.Com(H)

2016-19

Volleyball

AUUP Noida

Noida Sector-125

Silver Medal

Actual Lodging & Boarding

11

Adarsh Jain

B.Com.

2015-18

Table Tennis

N.L.I.U. (Bhopal)

Bhopal

Gold Medal

Actual Lodging & Boarding

 
 
 

S.No.

Name of Student

School

Model Name

Gallery- Science/Art/Architecture/

1

MANSI GUPTA

ABS

COIN SEPARATOR MACHINE

SCIENCE

2

MEGHA AGRAWAL

ABS

SMART CITY

ARCHITECTURE

3

AKSHAY SAXENA

ABS

SMART CITY

ARCHITECTURE

4

RIYA RANJANGAONKAR

ABS

MODEL- SMART CITY

ARCHITECTURE

5

RATANA RAJBHAR

ABS

SOCIAL WELFARE FOR SMART CITY

ART

6

PALLAK SHAW

ABS

3D PAINTING ON GLOBAL WARMING

ART

7

JIGNESH MANOCHA

ABS

COLLEGE BEST OUT OF WASTE

ART

8

MOHIT KUMAR

ABS

SKETCH

ART

9

YASHI SINGH

ABS

FAKE GEESUS & BLIND FAITH- POSTER

ART

10

AKSHITA RATNAM

ABS

PAINTING

ART

11

SONALI BHADORIYA

ABS

COLLAGE MAKING

ART

12

TARUN WADHWANI

ABS

SMART CITY

ART

13

ABIKA GUPTA

ABS

COLLEGE MAKING

ART

14

SOMNATH

ABS

SWACHH BHARAT

ART

15

SHALLY AGARWAL

ABS

SCULPTURE

ART

16

AISHWARYA JAISWAL

ABS

SMART CITY- POSTER

ART

17

SHIVANI AHIRWAR

ABS

WOMEN EMPOWERMENT

ART

18

ADITYA CHHONKER

ABS

SOLAR WATER PURIFIER

SCIENCE

 
 
 

S. No.

Name

Couse

Batch

Name of Activities

Organized by

Place

Prize

1.

Shari Bansal

MBA

2018-20

Dance

AUMP

Gwalior

Appreciation letter

2.

Shari Bansal

MBA

2018-20

Dance

Gwalior got Talent

Gwalior

Certificate by
Saroj Khan Mam

3

Shari Bansal

MBA

2018-20

Dance

KRG college

Gwalior

Trophy

4

Sonam Yadav

MBA

2018-20

Fashion show

AUMP

Gwalior

Trophy for 1st position

5

Sonam Yadav

MBA

2018-20

Cross-country race, Military Camp

AUH

Manesar

Medal

6

Sonam Yadav

MBA

2018-20

Paridhan 2019

AUMP

Gwalior

Certificate